ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ – ПОВТОРНО МОЖНО ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ !

Денес времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови повторно ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд , грмежи и засилен ветер. На некои места повторно ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд , силен ветер , силни електрични празнења и град. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 37 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s