ДОАЃА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ – СЕ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА КОЛИЧИНА НА ВОДЕН ТАЛОГ !

Утре (03.08.2015) територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и исклучително нестабилна воздушна маса. Поради тоа времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи , во попладневните часови на многу места се очекува ИНТЕНЗИВЕН развој на нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд , силни електрични празнења , силен ветер и локална појава на град. На некои места за кратко време се очекува да наврне ГОЛЕМА количина на воден талог (над 30 л/м2). Температурите утре ќе бидат пониски и ќе се движат во интервал од 28 до 35 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s