Граната од Прва светска војна пронајдена во Прилеп

Неексплодирана артилериска граната калибар 75 мм од Првата светска војна, пронајдена е вчера при изведување градежни работи во близина на црквата „Свeто Преображение“ во Прилеп.

granata.jpg-500

Како што соопшти МВР, гранатата била подигната од страна на Дирекција за заштита и спасување.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s