Се трага по исчезната жена во водите на Охридското Езеро

policija9

Охрид, 29.јули 2015 (ОХРИДПРЕС) – Полициски екипи и спасителни служби утрово се наоѓааат на кејот од Охридското Eзеро и трагаат по жена што исчезнала ноќеска, а за која се препоставувa дека се удавила.

Како што дознаваме, нејзиното исчезнување било пријавено во полициската станица во Охрид ноќеска околу 01 часот.

Граѓаните кои живеат на кејот од езерото утрово велат дека жената се фрлила во езерските води ноќеска, а за тоа посведочиле повеќе очевидци кои во тоа време шетале по брегот.

Освен полицијата, во близина на поранешното одморалиште ПТТ се наоѓаат и спасувачки тимови на Црвениот крст од Охрид кои трагаат по исчезнатата жена. (Крај)

извор:Охридпрес

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s