ЗАЛАДУВАЊЕ НЕМА НИ НА ПОВИДОК

tempИ во текот на следните денови територијата на Македонија ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса која доаѓа од Северна Африка. Температурите ќе бидат многу високи и ќе се движат во интервал од 33 до 40 степени. Во југоисточните и во централните предели можно е температурите да се искачат и над 40 степени. УВ ИНДЕКСОТ ќе има МНОГУ ВИСОКА вредност и ќе изнесува ( 9 ) па затоа бидете ВНИМАТЕЛНИ.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s