И УТРЕ ТОПЛОТО ВРЕМЕ ПРОДОЛЖУВА !

tempУтре (23.07.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Во попладневните часови можна е локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи , особено во западните предели. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 37 степени.

Моменталната состојба со ТОПЛИОТ БРАН: На фотографијата можете да погледнете дека топлиот бран се движи од Југозапад према исток со што прво ја зафаќа територијата на Италија па потоа и целиот Балкански Полуостров и Македонија. Топлиот бран продолжува и во следните денови – ЗНАЧИТЕЛНО ОСВЕЖУВАЊЕ во Август.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s