ДЕНЕСКА ТЕМПЕРАТУРА ДО 38 СТЕПЕНИ.

tempДенес времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Во попладневните часови можен е локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

 

МЕТЕОРОЛОГ : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s