ПОЛИТИКО ТРЕБА ДА ПЛАТИ 300 ЕВРА ЗА ТЕПАЧКАТА СО САРМА

sase-polikitko1Во полициската станица во скопската населба Кисела Вода, синоќа бил повикан Саше Ивановски Политико за да му соопштат дека МВР одлучило да го казнат со 300 евра за предизвикување тепачка со новинарот на Сител, Александар Спасовски.

Конечно Полицијата по распит на повеќе сведоци кои биле присутни на настанот, стави крај на недоумицата кој бил крив и кој го предизвикал инцидентот .

Инаку, тепачката се случи ноќта, еден час пред да биде потпишан договорот во Пржино.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s