ДЕНЕС – МНОГУ ТОПЛО , ПОПЛАДНЕ СО УСЛОВИ ЗА КРАТКОТРАЈНА НЕСТАБИЛНОСТ !

tempДЕНЕС – МНОГУ ТОПЛО , ПОПЛАДНЕ СО УСЛОВИ ЗА КРАТКОТРАЈНА НЕСТАБИЛНОСТ !

Денес времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО , во попладневните часови можна е локална и краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи , особено во западните предели. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

MЕТЕОРОЛОГ: Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s