ДОАЃААТ ЕКСТРЕМНО ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ – ДЕТАЛНА АНАЛИЗА:

Од четврток (16.07.2015) територијата на Македонија ќе биде зафатена од новa многу топла и претежно стабилна воздушна маса од Југозапад , поради тоа не очекува сончево и МНОГУ ТОПЛО време со премногу високи температури , во четврток и во петок температурите ќе се движат во интервал од 30 до 37 степени , уште потопло ќе биде за време на викендот кога температурите ќе се движат во интервал од 32 до 40 степени. ВО ПОНЕДЕЛНИК И ВТОРНИК УШТЕ ПОТОПЛО?! Според моменталните анализи , во понеделник и во вторник ќе биде уште потопло кога температурите ќе бидат ПРЕМНОГУ високи и ќе се движат во интервал од 34 до 42 степени. УВ ИНДЕКСОТ ќе има МНОГУ висока вредност и ќе изнесува ( 9 ) па затоа ве советуваме доколку немате потреба да не излегувате од вашите домови во периодот од 11:00 часот до 17:00 часот кога сонцето е најако. – Со оглед на тоа дека пред нас е екстемно топол бран – немојте веднаш да го поврзувате со лажното Глобално Затоплување. УЖИВАЈТЕ во ЛЕТОТО.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s