ДЕНЕС – СОНЧЕВ ДЕН !

11692254_801216719994037_155620765_nДенес времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 28 до 34 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s