УТРЕ ЌЕ ЗДИВНЕМЕ – НЕ ОЧЕКУВА ПОСВЕЖО ВРЕМЕ!

vreme karta Утре (10.07.2015) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност , во попладневните часови се очекува локално зголемување на облачноста и ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи , особено во југозападните предели. Ќе дува умерен , на некои места засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 25 до 33 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s