ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ И НАВЕЧЕР – СУДИР НА ДВЕ ВОЗДУШНИ МАСИ , МОЖНО Е ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ !

zolta fazaДенеспопладне и навечер очекуваме судир на две воздушни маси (топла и постудена) во ваква ситуација може да очекуваме локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд , грмежи и засилен ветер , на некои места е можно НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд , силен ветер , силни електрични празнења и град. Максималната температура ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s