Малолетничка погина во страшна сообрачајна несреќа во Скопје

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи   вечерва на  улица Васил Ѓоргов во близина на ТЦ „Зебра“, кога автомобил „опел корса“ со голема брзина влета во еден од излозите на околните згради.

Image

На лице место бил направен обид да му се пружи прва помош на настраданото лице, чиј идентитет не е познат, но безуспешно.

На местото на настанот пристигна противпожарно возило, а полицијата врши увид. Засега е познато само дека жртвата е женско лице и се претпоставува дека е малолетничка која стоела на пешачката патека.
zeebrВозилото “Опел Корса“ со голема брзина изгубило контрола и откако ја прегазил малолетничката , излетал во правец на зградите па завршил во дуќаните кои се на висина

од најмалку еден метар.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s