(ОБНОВЕНО со детали) Пукање во Струга на кејот на “Црн Дрим“ кај ресторант “Антика“

ppukaaalllСтруга48 од неофицијални извори дознава за наводна престрелка кај ресторант “Антика“ кој се наоѓа на кејот на реката “Дрим“. Наши извори кажуваат дека забележано било и амбулантно возило но не ни се познати детали.

Неофицијално дознаваме дека “тапанџијата“ кој тропал на тапан за да означи време за ифтар бил нападнат и прободен со нож во пределот на вратот . Истиот кратко по тоа со пиштол пукал во напаѓачот
Струга48 дознава дека се работи за едно лиcе од албанска  и едно од ромска националност.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s