ВО БЕЛГРАД 2.000 СПЕЦИЈАЛЦИ И ГЕРМАНСКИ ТАЈНИ АГЕНТИ НА УЛИЦИТЕ?

Долж трасата по која ќе поминува германската канцеларка ќе бидат поставени специјалци на крововите, ќе биде заварени шахтите, но нема да биде превземени мерки за спуштање на ролетните.

Поради безбедноста на германската канцеларка Ангела Меркел, која утре навечер стигнува во Белград, на улиците ќе бидат распоредени 2.000 полицајци, а во Србија веќе стигнаа и припадниците на германската Сојузна разузнавачка служба.

holderИсто така, на аеродромот Никола Тесла на кој ќе слета Ангела Меркел, ќе се наоѓаат специјалци и агенти на БИА. Таа ќе биде свечено дочекана пред Палатата Србија, а таму припадниците на Гардата на Војската на Србија и премиерот Александар Вучиќ ќе ја дочекаат германската канцеларка.

Таа ќе престојува во председателскиот апартман во хотел Хајад, а потоа ќе се сретне и со председателот на Србија Томислав Николиќ.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s