Претепан турист во Охрид! Двајца охриѓани претепале 23- годишен скопјанец!

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, полициската станица во  Охрид поднесе кривична пријава против М.Г.(27) и Н.П.(24) двајцата од Охрид. Пријавените, на четврти овој месец, во 04 часот и 30 минути кај туристичкиот комплекс „Св.Стефан“, по настаната вербална расправија, физички го нападнале М.Г.(23) од Скопје  нанесувајќи му повеќе удари со раце и нозe.

Со повреди во пределот на лицето, М.Г. е пренесен во општата болница во Охрид, а потоа префрлен во болница во Скопје. На овој настан, му претходело нарушување на јавниот ред и мир во една дискотека на охридското крајбрежје,  во кое покрај пријавените, учествувале и Н.З.(23) од Куманово и сега повредениот М.Г.(23) од Скопје.

Охридската полиција  презема дополнителни мерки за утврдување на можно учество и на други лица во слученото нарушување на јавниот ред и мир во дискотеката како и на можно загрозување со опасно орудие при тепачка или караница случена кај туристичкиот комплекс „Св.Стефан“.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s