ДОАЃА ТОПЛОТЕН БРАН – ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ!

slavcoСо оглед на тоа дека од утре територијата на Македонија ќе биде зафатена од МНОГУ топла и сува воздушна маса од Југозапад , се очекуваат многу високи температури кои ќе се движат во интервал од 30 до 37 степени , најтопли денови ќе бидат среда и четврток кога максималните температури ќе се движат во интервал од 32 до 39 степени , во крајните југоисточни предели температурите можно е да достигнат до 40 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s