Украдени пари и цигари од продавница во Центар

Од продавницата „Агровита-мак“ на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје синоќа во 22:30 часот во во грабеж украдени се 2.300 денари и околу 100 кутии разни марки цигари.

kkrazbaa

Како што соопшти денеска МВР, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над вработената, при што и ги одзеле парите и цигарите, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 10.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s