НЕВЕРОЈАТНО : 30 денари КАФЕ на струшките плажи , пивото 60 до 80 а лежалките одат гратис со пијачка !!

32390-strugadrim1mala-640x360За разлика од Охрид каде се се наплаќа  во Струга , односно на дел од  струшките плажи лежалките се гратис со купената пијачка. Езерото е исто,водата е почиста благодарение на реката “ЦРН ДРИМ“ а услугата далеку по квалитетна од било каде во МКД.
Цена за кревет во приватно сместување е од 250 денари па нагоре и тоа во самиот град на оддалеченост од 150 метри од уредените плаж. Струга е мал град па кола или такси нема да ви треба воопшто , се е на помалку од 15 минути пешачење.За разлика од други места  инциденти  поврзани со странци (туристи) последните 13-14 гоини воопшто нема а овој факт Струга ја прави најбезбедно место за летување во државава.

Сите плажи се со интернет покриеност, чисти,уредни а до секоја плажа има и минимаркет па не ке мора да купувате ресторантска храна , денот ке го поминувате како да сте дома , дури и поефтино.
Изберете сами каде ќе летувате ова лето!

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s