Купил сендвич со јајца и сланина од 280 денари, но погледнете што нашол внатре

Неодамна на „Редит“ еден Британец ја сподели фотографијата од нешто што би требало да биде сендвич со јајца и сланина, а што го чинело 3,20 фунти (280 денари), кој го купил на аеродромот во Единбург.

foodplane

 

– Не барав да ми ги вратат парите, бидејќи сметам дека би било преценување, бидејќи, сепак, на аеродром сме. Но, најлошото беше што ми рекоа да седнам и дека ќе ми го донесат. Единствената слободна маса беше слободна бидејќи не беше исчистена во недели (барем така ми изгледаше). По 15 минути морав да се вратам и да прашам што стана со мојот сендвич. Сосема заборавиле и на него и на мене. Колку и да бев лут за ужасната услуга, кога го отворив сендвичот умрев од смеење, бидејќи … па видете го. Толку е лош што е пресмешно – напиша тој.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s