ДОАЃА ТОПЛОТЕН БРАН !

slavco Од понеделник територијата на Македонија ќе подпадне под влијание на многу топла и стабилна воздушна Маса од Југозапад , поради тоа не очекува стабилно , суво и значително потопло време , на многу места температурите ќе го надминат 30тиот степен , најтопло ќе биде во Југоисточните предели каде температурите се очекува да се искачат до 39 степени. УВ ИНДЕКСОТ ќе има многу висока вредност и ќе изнесува ( 8 ).

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s