Три лица од кои едното е бебе загинаа, тројца тешко повредени на патот Кичево-Охрид

Три лица од кои две малолетни загинаа во страшната сообраќајна несреќа која попладнево се случи на патот Кичево-Охрид, дознава Курир. Според првичните информации меѓу загинатите е едно бебе.

soobrakajka500

Во страшната несреќа тешко повредени се три лица, од кои едното е задржано во охридската болница „Св.Еразмо“, а две се итно испратени во Ургентниот центар во Скопје.

Во несреќата учествуваа автомобил Волво со кичевски регистерски таблички и пик-ап со струшки таблички. Полицискиот увид во присуство на јавен обвинител е завршен, а сообраќајот нормализиран.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s