ПРЕД НАС СТАБИЛНИ И ПРИЈАТНО ТОПЛИ ДЕНОВИ.

slavcoВо следните денови под влијание на стабилен Антициклон времето во Македонија ќе биде стабилно , суво и пријатно топло , температурите ќе бидат пријатно високи и ќе се движат во интервал од 25 до 32 степени. Значително потопло очекуваме да биде во понеделник кога на многу места температурата на воздухот се очекува да се искачи над 30тиот степен.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s