Крвава тепачка во Мала Речица, кривична за две лица

Двајца тетовци од с. Мала Речица добија кривична пријава за насилство и загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.

tepackaslikas

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(27), Г.З.(27) и двајцата од Тетово, Л.А.(24) и Љ.А.(22) и двајцата од село Мала Речица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и против З.Ј.(40) од село Мала речица поради постоење основи на сомнени за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 21.05.2015 година околу 21.00 часот во село Мала Речица-тетовско на ул.Љуботенска  во слаткарница најпрво настанала вербална расправија, а потоа и тепачка помеѓу четворицата пријавени од една страна и петто пријавениот од друга страна, во која од остар предмет со убодни рани во пределот на грбот се здобил З.Ј., а додека Л.А. се здобил со две убодни рани во пределот на нозете.  Поради сериозноста на повредите З.Ј. бил примен во Клиничката болница Тетово каде му била укажана лекарска помош.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s