Патнички воз усмрти скопјанец

Педесет и осум годишниот Сакип И. од скопско Батинци вчера го загуби животот откако во него удри патнички воз.

pruga500

Железничката несреќа, како што информираат од МВР, се случила околу 8 часот на железничкиот надвозник над булеварот „Србија“ кога возот кој сообаќај на релација Велес-Скопје, удрил во Сакип.

Од добиените тешки повреди тој починал на лице место.

На местото на несреќата полицијата во присуство на јавен обвинител извршила увид, а телото на починатиот е предадено на обдукција

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s