Она што го крие оваа дупка, ќе ве остави без зборови

Оваа дупка се наоѓа во Австралија, а она што го крие е неверојатно.

avstralija.jpg500

Имено, во самата внатрешност се крие еден малечок град, каде што живеат луѓе.

И не само тоа, туку има и хотелски соби за туристите.

Погледнете:

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s