ОД ЧЕТВРТОК – ЦЕЛОСНА СТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО !

slavcoИако сме веќе навлезени во летото , се повеќе се чини како да е есен , врнежите како и студеното време станаа речиси наше секојдневие , сепак од четврток малце ќе одмориме од врнежливото и студено време , следува шериод на стабилно , суво и топло време без врнежи , сепак многу високи температури не се очекуваат , истите ќе бидат пријатни.

 

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s