Вакво нешто се гледа или никогаш или само еднаш во животот

Природата и животните се неверојатни, а луѓето многу ретко имаат можност да го видат тој магичен свет.

gavran1

Овие фотографии ги направил фотографот на птици, Фу Чен, кои потоа биле објавени на Национална географија.

gavran

Тој бил сведок на една многу несекојдневна и ретка ситуација, кога гавран слетал на грбот на ќелав орел.

gavran2

Според Чен, гавраните се познати по тоа што агресивно ги малтретираат другите птици грабливки кои се многу поголеми од нив кога ќе ги забележат на нивна територија.

gavran3

gavran4

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s