Туристи заробени во Грција, на пумпите нема гориво

После изјавата на грчкот премиер Алексис Ципрас дека банките ќе останат затворени, уследи нов шок за граѓаните на Грција. Редовите на бензинските пумпи се огромни, а гориво има се помалку, пишуваТелеграф рс.

kriza

Во голема паника се и српските туристи кои биле на летување во Грција, а сега сакаат да се вратат дома. Имено многумина од нив кои со своите возила отишле на море, не можат да се стигнат до Македонија, како би наточиле гориво, за да се вратат во Србија.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s