Со клоци и тупаници ја претепал сопругата

Триесет и двегодишната Р.Ќ. од тетовско Непроштено, вчеравечер пријавила семејно насилство што врз неа го извршил сопругот Б.Ќ (34).

nasilstvoslik

Дента околу 16 часот, по кусата вербална расправија, тој физички ја нападнал, удирајќи ја со тупаници и клоци по главата и телото и и нанел видливи повреди.

Според нејзиното кажување, малтретирањето се случувало подолго време и затоа побарала кривичен прогон.

Набрзо, Б.Ќ. е приведен, разговарано е со него и по неколку часа е пуштен.

Се расветлуваат сите поединости во врска со пријавеното.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s