Пукање во скопско Арачиново

Повеќе куршуми од автоматско оружје ноќеска околу 2 часот биле испукани од автомобил кон куќата на А.И. во скопско Арачиново.

zaskitankursum500

Од полицијата информираат дека оштетени се повеќе прозорски стакла и фасадата од куќата, а по превземените мерки од полицијата од местот подигнати се околу 40 чаури кои се предадени на вештачење.

Полицијата работи на расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s