МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ-ХЕРОЈ: ОНА ШТО ГО НАПРАВИ ОВА ДЕВОЈЧЕ НА ФОТОГРАФИЈАТА ЈА ВООДУШЕВИ МАКЕДОНИЈА 

Ова македонското девојче го обели образот во Србија. На српскиот интернационален младински турнир во бадминтон девојчево ја покри кратенката FYRO и не дозволи да се види ништо друго освен Македонија.

Децата некогаш знаат да бидат похрабри и од политичарите! Браво! Фотографијата можете да ја погледнете:

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s