Османоски го победи Сипаи на „Рејди фор вор“!

Бени Османоски вчера го победи Ефе Сипаи од Германија на настанот „Подготвен за војна„ во Цирих, Швајцарија. 

 

Османоски кој имаше 79,9 кг и Сипаи 81,8 се бореа во К-1 на настанот „Рејди фор вор“. Инаку Сипаи е искусен борец кој до овој меч имаше 30 професионални борби.

 
Османоски се врати во форма откако минатиот месец беше поразен од Словак, така што ова е добра увертира пред одбраната на светската титула.

 

-Синоќа ја добив борбата го совладав противникот на поени. Во првата рунда му зададов неколку удари и падна на во нокдаун, при што му броеја. Во втората рунда повторно со колено му зададов удар и повторно имаше броење, но повторно продолжи да се бори, така што на крајот победив на поени, изјави Османоски за ipon.mk.

 

Beni vo pobednicko izdanie
Тој им се заблагодари на Господ, семејство за големата подршка, на неговиот тренер Роџер Руби, спонзорот Р.Касати, како и на другарите, колеги, фејсбук пријателите кои  му даваат голема поддршка.

 

– Многу ми значи прекрасната поддршка. Навистина го ценам тоа. Му благодарам на организаторот Мирко Кун за поканата на неговата Супер гала, така наречена READY 4 WAR, – рече Бени.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s