ДОЛГО И ПРЕМНОГУ ТОПЛО ЛЕТО НЕМА !

slavco Вистинското лето можеме да го очекуваме дури на средината од Јули месец , но летните горештини нема да се задржуваат премногу долго , ќе бидат прекинувани од нестабилностите во атмосферата и врнежите. Се на се ова Лето нема да биде претерано топло и нема да трае многу долго.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s