ДЕНЕС – СВЕЖО ЗА ОВОЈ ПЕРИОД ОД ГОДИНАТА !

slavcoДенес во предпладневните часови ќе биде сончево со умерена локална облачност , во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста и ќе има услови за локален краткотраен дожд , особено во северните предели. Ќе дува умерен , на некои места засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 17 до 24 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s