ДОАЃА ВЛАЖЕН БРАН !

slavcoОд запад кон територијата на Македонија полека се приближува влажна и нестабилна воздушна маса , во текот на предстојната ноќ и утре наутро се очекува локална нестабилност проследена со дожд и грмежи.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s