Тетовец остана без палец, му го одгриза куче

Четириесет годишниот В.З од Тетово останал без палецот на левата рака и се здобил со повеќе гризнувања по рацете, отакако вчера околу 15 часот бил нападнат од куче од расата „кангал“.

kangal2

-Инцидентот се случил на улицата „146“, во месноста „Горни арабат“ во Тетово, додека тетовецот се движел со своите деца кон семејната куќа. Наеднаш врз него се нафрлило кучето и му нанесло повеќе рани на рацете, а целосно му го одгризало и палецот на левата дланката. Повредениот веднаш бил пренесен во тетовската клиничка болница каде му биле извршени неколку хируршки зафати на рацете по што бил задржан за натамошно лекување, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Полицијата извршила увид на местото на кое се случил нападот од кучето, разговарено е со В.З. и се преземаат мерки и активности за расветлување на сите поединости-како се случило тоа, кој е сопственикот на кучето и за пронаоѓање на кучето.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s