Македонија без Чековски на ЕП во 2015

Ѓорѓи Чековски нема да може да и се приклучи на сениорската репрезетација која ќе настапи на ЕП во 2015.

cekovski500

-Жалиме што Чековски нема да ни помогне во желбите да настапиме со сите расположливи сили на Европското првенство 2015. Како негов поранешен капитен во репрезенацијата, сведок сум дека секогаш бил на ниво на поставените задачи, а како сегашен претседател на федерацијата му изразувам благодарност за придонесот изминатите 15 сезони во најубавиот дрес, изјави претседателот на Македонската кошаркарска федерација Петар Наумоски.

Чековски беше дел од македонската репрезентација на ЕП 2011 во Литванија кога „црвено-жолтите“ го постигнаа најголемиот успех во историјата освојувајќи го четвртото место.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s