Ким Јонг-Ун најде лек за СИДА, ебола и рак

Тврдењето за чудотворниот лек доаѓа од државната новинска агенција и тој не само што ги лечи овие болести туку и ги има искоренето. Она што на остатокот од светот не му успеа да го направи со целата наука, ресурси и кадар на располагање, на Северот му успеа со лек базиран на женшен.

Во соопштението се пренесува изјавата на еден од докторите кои работеле на лекот, кој објаснува дека тие “инсертирале ретки елементи од Земјата во женшенот, преку ѓубривото со кое се прихрануваат полињата со женшен.” Лекот може да се дава само преку инјекција, а официјалното име му е Кумданг-2.

На веб-страната на лекот се наведува медицинска студија од Африка каде дрогата е тестирана на ХИВ позитивни пациенти. Според неа подобрување имало кај буквално сите учесници во студијата, од кои 56% биле комплетно излечени а 44% имале значително подобрување.

Научниците без да наведуваат дополнителни детали, откриле дека лекот можел да излекува и “одреден број канцери.”

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s