ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Пеплосана девојката која се самозапали во скопски Градски парк

Девојка на возраст од 25 до 30 години, денеска околу 13 часот се самозапали во скопскиот Градски парк. По добиената пријава, полицијата го пронајде телото покрај едно од дрвјата во паркот, во близина на ресторанот „Балканика“.

15000Zapalena-zena-park-1-C

Брзата помош на самото место констатирала смрт. Полицијата врши увид на местото на несреќата, а по наредба на Јавен обвинител телото на девојката е предадено на обдукција.

25000000Zapalena-zena-park-

Мотивите за овој чин и идентитетот на девојката се уште не се познати.

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s