Едмонд Темелко повторно избран за градоначалник на Пустец.

Денес во Албанија се одржаа локални избори.

На овие локални избори учествуваа 200 кандидати Македонци.

Засега се познати резултатите од од две избирачки места во општина Пустец.

Во Пустец Едмонд Темелко добил 475 гласа, а Михалак Апостоловски 131 глас.

Во општина Туминец, Едмонд Темелко добил 309 гласа, а Михалак Апостоловски 114 гласа.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s