Амел Ќуриќ е овогодинешен победник на “Х – ФАКТОР“ Адриа

Штотуку заврши балканското Х-фактор шоу на кое што за победник беше прогласен Амел Ќуриќ .
Сите кандидати покажаа врвни таленти но само Амел Ќуриќ  ја однесе победата со себе .

amel

 

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s