ИЗБОРИ НЕМА ДА ИМА ! СДСМ НЕ Е СПРЕМНА ДА ГО ПРИФАТИ ПРЕДИЗВИКОТ!?

Од извори од ЕУ (неофицијално) дознаваме дека изборите кои се договараат за април наредната година нема да се остварат. Причина за тоа е неподготвеноста на СДСМ да се соочи со предизвикот да ги одмери силите со ВМРО ДПМНЕ , партијата која е на власт но и е многукратно посилна по рејтинг кај гласачите.
Заев уште денеска се очекува да се откаже од преговорите или најдоцна до средина на летото ке се официјализира ставот на СДСМ дека би бојкотирале евентуални предвремени избори.

ПОТЕНЦИРАМЕ ДЕКА ОВА СЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ НО НАЈВЕРОЈАТНО ТОЧНИ КАКО И СЕ ДО СЕГА ШО ИМАМЕ ОБЈАВЕНО !cropped-graganite1.jpg

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s