Полно е вахабисти во Белград – Срби, не се плашете, нема да ве убиеме, порачаа

Според проценките на полицијата во Србија има над 200 припадници на радикалното исламско движење.

Вахабистите според Телеграф.рс се собираат во белградската населба Алтина во Земун во просторот кои тие го нарекуваат мезиџит кој за нив претставува џамија.

Тие за Телеграф.рс велат дека не се молат во Бајракли џамијата бидејќи таму не се молеле вистинските муслимански верници.

– Само ние сме чисти, рекол Јусуф кој не сакал да се фотографира


Тој додава дека тие немаат никаква врска со Исламската држава и терористичките напади во Зворник.

– Ние не сме терористи, ние не убиваме, на нас ни е важна само верата која не води на вистинскиот пат, изјвил тој.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s